Permamnentny makiaz

Makiaz permanentny – sposob na idealny wyglad o kazdej porze dnia I nocy.

Informacje ogólne
Jak jest wykonywany makijaż?

Makijaż permanentny jest zbiegiem bezpiecznym, są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Makijażu nie wykonuje się osobom z nieregulowaną cukrzycą, chorym na nowotwór w trakcie chemioterapii, kobietom w ciąży, chorym na łuszczycę, osobom przyjmującym leki sterydowe i przeciwzakrzepowe. Ponadto zabiegowi nie mogą podawać się osoby zmagające się z opryszczką i czynną infekcją.

Podczas rozmowy wstępnej ustalany jest kształt i kolor dopasowany do Państwa urody. Makijaż powinien podkreślać rysy twarzy.

W pierwszym etapie nanosimy na skórę znieczulający fluid, który zaczyna działać w ciągu 5 minut, następnie delikatnie rysujemy igłą z barwnikiem kontury i ostrożnie otwieramy górną warstwę skóry. W międzyczasie lekko znieczulamy i dalej rysujemy kontury. Aby były one czyste pracujemy prawie wyłącznie igłą – kontury i cienie są wówczas bardzo delikatne i jasne.

Następnie za pomocą urządzenia do wprowadzania pigmentu  malujemy włoski na brwiach, rzęsy kolorujemy tuż u nasady a kontur ust cieniujemy.

Po wykonaniu wstępnego makijażu i ustaleniu formy dobieramy koloryt i za pomocą igły akupunkturowej wprowadzamy mikropigmenty do górnej warstwy skóry, co nie powoduje jej krwawienia. Podczas wykonywania makijażu permanentnego kładziemy nacisk aby wyglądał on naturalnie. W przypadku brwi rysujemy delikatnie włoski i lekko cieniujemy tło, w przypadku ust rysujemy piękny kontur i lekko cieniujemy wargi.

Image

Czy zabieg boli?

Przy każdej ingerencji w skórę odczuwalny jest niewielki ból. Ból jest sprawą indywidualną, niektórzy odczuwają mocniej a inni nie czują prawie nic. Nie jest to w każdym przypadku ból nie do zniesienia.

Permamentny makiaz oczy

 

Codzienny elegancki makiaz oczy to marzenie chyba wszystkih kobiet, jednak niewiele ma tyle czasu, aby codziennie rano podkreslac oczy ideanymi kreskami.

 

więcej...

Permanentny makiaz brwi

 

Decydując się na makijaż permanentny brwi, dopasowany do Ciebie, możesz być pewna, że będą one ciągle wyglądały dobrze.

 

więcej...

Permanentny makiaz usta

 

Zapomnij o pomadkach, konturówkach i ciągłym poprawianiu wyglądu Twoich ust.

 

więcej...

Image
Ważne formy zabiegu
Kreski

– jasna, biała kreska na powiece jest pigmentowana gruntownie tylko przy oczach o ciemnej tęczówce. Tylko zewnętrzna trzecia część jest pigmentowana aby uzyskać optyczne powiększenie. Warunkiem jest perfekcyjnie namalowana kreska.

Usta

– przed przystąpieniem do zabiegu ust, znaczymy kontur kredką. Kontury ust muszą być widoczne, żeby móc je pigmentować. Zabieg musi być ponownie wykonany po upływie 2 – 4 tygodni.

Brwi

– rodzaj, kształt i kolor powinien współgrać z naturalnym. Powinien wyglądać naturalnie.

Do zagrożeń związanych z wykonaniem makijażu permanentnego zalicza się:

  • Ryzyko reakcji alergicznej na barwniki
  • Ryzyko zakażenia, w przypadku, gdy nie zostały zachowane zasady sterylności w trakie wykonywania zabiegu
  • Możliwość braku degradacji barwnika nawet po upływie kilku lat
  • Niedogodności po zabiegu

Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, musimy zdać sobie sprawę  że przez kilka tygodni po zabiegu będzie on wymagał specjalnej pigmentacji. Zarówno usta jak i oczy zaraz po zabiegu będą opuchnięte przez pewien czas. Zaleca się unikanie basenu oraz sauny przez kilka dni po zabiegu, opalanie nie jest wskazane przez 6 tygodni po zabiegu.

Pamiętać należy iż makijaż utrzymuje się od 2 do 5 lat, jeżeli chcemy utrzymać jego efekt po tym okresie , trzeba poddać się ponownemu zabiegowi. Musimy zatem mieć na uwadze iż jest to rozwiązanie wymagające w więcej niż jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Tworzenie strony - Attico