Hybrydowe paznokcie

Nie możesz kupić szczęścia za pieniądze, ale dzięki nim możesz zrobić cholernie piękny manicure.

Paznokcie hybrydowe to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która marzy o pięknych i zadbanych dłoniach oraz idealnych paznokciach, które dodają sex appealu i śmiałości w kontaktach z otoczeniem. Dowiedz się, czym są paznokcie hybrydowe i dlaczego warto je wypróbować!

Promocja
dla stałych klientów!

Każdy szósty manicure hybrydowy
-50%
Hybrydowe paznokcie - nie dla każdego
Image

Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania manicure hybrydowego są choroby paznokci, np. zakażenie dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i niedermatofitowymi. Na manicure hybrydowy nie powinny się też decydować kobiety, które zmagają się z kruchymi, podatnymi na złamania paznokciami.

Zanim zdecydujesz się więc na wizytę u kosmetyczki, obejrzyj dokładnie swoje paznokcie. Zwróć szczególną uwagę na:

- widoczne na płytce paznokcia bruzdy, fałdy i linijne wybroczyny podpaznokciowe

- przebarwienia po przebytym urazie

- wklęsłe płytki paznokciowe, na których są widoczne zagłębienia

- płytkę paznokcia oddzielającą się od łożyska

- pogrubienie i przerost płytki paznokcia

- przebarwienia płytki

W takich sytuacjach nie wystarczy nałożenie lakieru do paznokci, by zamaskować problem. Trzeba działać kompleksowo. Warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni stan paznokci i podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu.

Pedicure leczniczy

Jest to zabieg skierowany do osób ze schorzeniami stóp, urazami mechanicznymi płytki paznokciowej oraz wrastającymi paznokciami. Polega na usunięciu nagniotków, wrastających paznokci oraz usunięcia modzeli. Podczas zabiegu usuwany jest zrogowaciały lub pękający naskórek, zakładane są klamry na wrastające paznokcie oraz rekonstruowana jest płytka paznokciowa. Zabieg kończony jest masażem i pielęgnacja stóp.

Odciski zwane inaczej nagniotkamipojawiają się zazwyczaj u kobiet. Powstają w wyniku nacisku: z zewnątrz przez obuwie, a od wewnątrz przez kości stopy. Są też wynikiem noszenia niewygodnych butów na wysokim obcasie, płaskostopia lub zdeformowanych paznokci. Z tego głównie powodu odciski powstają na palcach, pomiędzy palcami, pod płytką paznokcia, na piętach i na podeszwie. Odciski są małe, kształtem przypominają ziarenko grochu. Naskórek pod wpływem nadmiernego ucisku rogowacieje. Powstaje okrągły, bladożółty odcisk, który posiada twardy trzpień, sięgający głęboko w tkanki miękkie i powodujący ból przy ucisku.

Modzele charakteryzują się płaskim, żółtawym, owalnym zrogowaceniem skóry i wyglądem przypominają odciski, ale są większe, stosunkowo miękkie i nie posiadają trzpienia. Podobnie jak odciski, modzele powstają w wyniku nadmiernego i nierównego ucisku stopy. Najbardziej narażone na ich powstanie są palce, śródstopie i tył pięty.

Gdy paznokieć lub jego część wbija się w wał paznokciowy, powodując jego uraz, lub gdy paznokieć jest nadmiernie wybrzuszony, mówimy wtedy o wrastających paznokciach. Jest to bardzo dokuczliwa dolegliwość, spotykana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Image
  • Cena zabiegu80.00 zł.
  • Z lakierowaniem paznokci95.00 zł.
  • Z położeniem hybrydy 130.00 zł.
  • Z żelowaniem130.00 zł.

Główną przyczyną jest niewłaściwe obcinanie paznokci oraz nadmierny nacisk na paznokieć przez noszenie nadmiernie zwężonych butów. Skłonność do wrastających paznokci możemy odziedziczyć również w genach, dlatego osoby narażone powinny zwracać szczególną uwagę na paznokcie u stóp.

Jeżeli paznokieć zaczął wrastać nagle, na skutek nieprawidłowego obcinania, często wystarczy pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetycznym. Podczas zabiegu pedikiurzystka wyprowadzi odpowiednio paznokieć, poprzez wycięcie jego boków, równolegle do wału. Potem należy obcinać paznokieć na prosto i przy odpowiedniej pielęgnacji dolegliwość nie powinna się powtórzyć.

Natomiast w cięższych przypadkach, gdy paznokieć jest zawinięty i wbity, zaleca się założenie klamer, które odwodzą płytkę z każdej ze stron i nie zapobiegają wrastaniu. Zabieg nie jest bolesny a przy dłuższym noszeniu klamer płytka się spłaszcza i dolegliwości ustępują. Aby zamaskować obecność klamry, pokrywamy ją warstwą lakieru. Wyróżniamy klamry plastikowe i metalowe o różnych rozmiarach. Po okresie maksymalnie dwóch tygodni ponownie należy powtórzyć zabieg, a następnie należy stosować domową pielęgnację kosmetykami uzgodnionymi z pedikiurzystką.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn
Image

Polecamy zabiegi kosmetyczne dedykowane dla mężczyzn:

Manicure dla mężczyzn - Przebieg zabiegu: wycinanie skórek, opiłowanie paznokci i wzmocnienie paznokci odżywką. Na koniec zabiegu wklepujemy krem, a na skórki aplikujemy oliwkę. 50.00 zl

Pedicure dla mężczyzn – przebieg zabiegu: opiłowanie frezarką zrogowaciałej skóry, opiłowanie paznokci, wycięcie skórek i wypolerowanie płytki paznokciowej, a na koniec zabiegu – peeling gruboziarnisty oraz aplikacja kremu do stóp. 80.00 zl

Tworzenie strony - Attico